Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Tydzień Promocji Zdrowia w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się w dniach 4-8 kwietnia. Celem tego przedsięwzięcia było zarówno propagowanie zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, realizacja założeń Szkoły Promującej Zdrowie oraz integracja środowiska szkolnego i dobra zabawa. W działania włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat: promocji zdrowego stylu życia, zasad prawidłowego odżywiania się oraz aktywnego wypoczynku. Uczniowie wykonali plakaty oraz piramidę zdrowego żywienia. Przygotowywali zdrowe potrawy: kolorowe kanapki​, warzywne i owocowe sałatki​, wartościowe przekąski oraz koktajle. Młodzież zrobiła modele owoców i warzyw z kolorowego papieru. Odbyły się zawody sportowe. Klasa Ic przygotowała inscenizację prozdrowotną pt. „Rzepka”. Dzieci miały możliwość zmierzenia swojego wskaźnika BMI w gabinecie pani pielęgniarki. Podsumowaniem akcji był test sprawdzający poziom wiedzy na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz promocji zdrowego stylu życia dla klas III.

Joomla Template - by Joomlage.com