Nasza szkoła
Odkrywamy talenty
Nasze wyróżnienia
25lecie szkoły
previous arrow
next arrow
 

vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

a jako przekąska niezwykle sycące…

Jabłko – pełne witaminek dla Chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Jabłko, najbardziej znany polski owoc ma swoje święto 28 września. Celem zajęć i wspólnej zabawy w grupie 5 latków było: zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek. Ponadto dzieci wykonały kilka zadań matematycznych: tworzyły zbiory, przeliczały owoce, porównywały wielkość, wykonywały ćwiczenia wspomagające kształtowanie orientacji przestrzennej. W dalszej części dnia przedszkolaki uczestniczyły w pierwszych warsztatach kulinarnych w ramach innowacji pedagogicznej ,,Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Korzystając z darów jesieni przygotowaliśmy surówkę z marchewki i jabłka. ,,Słoneczka" doskonale wiedzą, że warzywa i owoce pełnią bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka gdyż zawierają cenne witaminy i składniki mineralne. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak higienicznie wykonać potrawę oraz bezpiecznie posługiwać się tarką. Własnoręcznie wykonany posiłek smakuje podwójnie pysznie! Większość dzieci prosiła o dokładkę!

                                                                                                                                         K. Raczko, K. Jasieńczuk

Joomla Template - by Joomlage.com