22 marca w ramach innowacji pedagogicznej ,,Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” dzieci z grupy 5 latków uczestniczyli w kolejnych warsztatach kulinarnych. Zanim jednak przystąpiły do zadania dowiedziały się, jakie wartości odżywcze mają warzywa. Nazywały kolory i kształty warzyw, z których można zrobić smaczne i zdrowe mini kanapki na krakersach. Po umyciu rąk oraz warzyw przedszkolaki przystąpiły do zrobienia pięknych, kolorowych kanapek. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię  i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku. Po spacerze, przyszła pora na degustację. Przedszkolakom bardzo posmakowały kanapki zrobione własnoręcznie, że na jednej się nie skończyło. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu produktów.
                                                                                                                                K. Raczko, K. Jasieńczuk