Listopad w kolorze buraczanym? Czemu nie. W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Witaminki" przedszkolaki z grupy 5 i 6 latków podjęli kolejne wyzwanie witaminkowe. Tym razem przypadło na Dzień Buraka. Dzieci poznały właściwości tego warzywa. Dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze. Przedszkolaki poznały jego różne gatunki, m.in. buraka cukrowego i poznały jego drogę wprost z pola aż do samego woreczka z białym cukrem. Burak okazał się nie być taki straszny jak dzieciaki myślały! Jego słodki smak doceniły nie tylko przedszkolaki, ale też dorośli, którzy mieli okazję spróbować potraw z burakiem. O buraczku nie zapomniały także Panie kucharki serwując nam pyszny obiady. Dzień Buraka obfitował w zabawy, wiersze i prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej. Przedszkolne spotkanie z burakiem okazało się bardzo przyjemne i pożyteczne.