Karnawał to czas zabaw i balów. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawili się uczniowie naszej szkoły 7 lutego podczas balu karnawałowego. Najwcześniej w zabawie uczestniczyły przedszkolaki, które z dumą prezentowały bajeczne stroje. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek; można było spotkać wróżki, księżniczki, piratów, strażaków, policjantów, a nawet Spidermana  czy Batmana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Pomysłowością w doborze strojów wykazali się również uczniowie klas I – III. Na parkiecie tańczyli: Steve z Minecraft, Chudy, Elsa, Raya, Królewna Śnieżka i wielu innych bohaterów.

Pan Sprężynka, który prowadził imprezę, zaprosił dzieci do wspólnych zabaw. Odbył się m.in. konkurs: na przechodzenie pod liną, która  była co chwilę niżej opuszczana, na najpiękniejszy taniec. Wszyscy chętnie wzięli udział w zabawie z chustą animacyjną. Kolejną atrakcją przygotowaną przez prowadzącego były wielkie, mieniące się bańki.

Uczniowie ze starszych klas również świetnie bawili się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brali udział w konkursach. Jeden z uczniów – Ernest Wardaszko wystąpił nawet w roli DJ-a. Spisał się doskonale.

Wystrój sali, o który zadbały panie ze świetlicy wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał młodszych i starszych do wesołej zabawy. W przerwie tanecznych pląsów dzieci udały się na poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, uczniowie z żalem opuszczali salę balową.