Owoce są źródłem witamin, dlatego w naszej szkole zachęcamy uczniów do częstego ich spożywania. W ramach tegorocznej Korneliady i hasła przewodniego ”Zdrowy jak chwat przemierzam świat” oraz projektu „Szkoła promująca zdrowie” uczniowie klas 1 – 3 wykonali piękne, smaczne i zdrowe przekąski owocowe. Dzieci przyniosły swoje ulubione owoce, z których samodzielnie stworzyły pyszne szaszłyki, sałatki oraz inne kompozycje z owoców. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Karolina Chruściel – Dąbrowska, Katarzyna Osiej