W dniu 13.09.2024 reprezentacja dziewcząt z klas VIII naszej szkoły wzięła udział w XII RAJDZIE ROWEROWYM promujący „Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”. Rajd odbył się na trasie Siedlce – Chodów - Kisielany-Leśniczówka Koła Łowieckiego ,,Podlasie” w Balach. Organizatorem rajdu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Siedlcach pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Na trasie przejazdu panowała miła atmosfera. Kolumnę uczestników rajdu asekurowała Siedlecka Drogówka.

Po dotarciu na miejsce na wszystkich czekała ciepła herbata oraz pieczone kiełbaski z ogniska. W dalszej części spotkania myśliwi Koła ,,Podlasie” przybliżyli tematykę występujących na naszym obszarze gatunków roślin i zwierząt. W drodze powrotnej, zastała zaproponowana zmiana trasy, która przebiegała malowniczym krajobrazem Doliny Liwca. Łączna długość rajdu wyniosła 40 km. Serdeczne podziękowania składamy organizatorom tegorocznego rajdu

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!!!