Światowy Dzień Emotikona, obchodzony co roku 19 września, to święto poświęcone małym, ale potężnym symbolom, które stały się integralną częścią naszej codziennej komunikacji. Emotikony pomagają nam wyrażać emocje, myśli i uczucia w sposób szybki i zrozumiały, zwłaszcza w świecie cyfrowym. W tym dniu świetlicę szkolną ogarnęło żółte szaleństwo. Dzieci z wielkim zapałem wyrażały swoje emocje poprzez zabawy i pracę twórczą. Powstał „kapelusz pełen emocji”, kostka do odgadywana emocji. Uczniowie stworzyli wiele unikatowych emotek, które były odzwierciedleniem ich nastroju. Święto emotki było doskonałą okazją do poruszenia tematu emocji, dzięki temu uczniowie nauczyli się je rozróżniać, co pomoże im w funkcjonowaniu w grupie.