Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. Wiedzą o tym również dzieci z naszego przedszkola. Pragnąc przybliżyć nam emocje i wydarzenia z tamtego dnia przedszkolaki przygotowały pod okiem swoich pań Uroczyste Jasełka, do których bardzo  pilnie się przygotowywały. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z  Dzieciątkiem.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Jasełka obejrzeli rodzice oraz zaproszeni goście Pani dyrektor Hanna Głuchowska i Pani wicedyrektor Ewa Niedziółka. Po przedstawieniu odwiedził nas Mikołaj, który dla każdego miał prezent. Dzieci również miały coś specjalnego dla gościa i przygotowały dla niego wiersz oraz specjalny taniec. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

D.Wyrębiak, V. Kołodziejak