W dniach 12-16 marca 2018r. dzięki zaangażowaniu Pani V. Kołodziejak i D. Wyrębiak w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące teatru.  Każdego dnia wszystkie grupy spotykały się, aby poznać wiele tajemnic pracy aktora czy reżysera. Pierwsze spotkanie było symbolicznym otwarciem świata teatru.  Dzieci dowiedziały, co to jest teatr i kiedy powstał, kim jest aktor, reżyser, scena czy kurtyna. Dzieci miały okazję zobaczyć rekwizyty - pacynki, które są potrzebne aktorom do wykonywania różnych ról. Na spotkanie przybył również "Makumba" - postać, w którą wcieliła się Pani Viola, rozbawiła wszystkie dzieci.  Tego dnia Panie: Katarzyna Raczko, Magdalena Wakulińska, Dorota Wyrębiak i Violetta Kołodziejak wcieliły się w różne postacie i przedstawiły krótką inscenizację na temat wybranego wiersza.  Dzień był pełen wrażeń, na koniec spotkania odbył się konkurs pt. " Czytające Krasnoludki". Chętne dzieci zaprezentowały swoje umiejętności na forum przedszkola recytując swoje wiersze. Wspólny wiersz prezentowały również wszystkie grupy przedszkolne.

Teatr to również miejsce pracy dla scenografa. Wykonuje on dekoracje czy plakaty dotyczące danego przedstawienia i dba o jego oprawę plastyczną. Drugiego dnia dzieci poznały, na czym polega praca scenografa. W zawiązku z tym tego dnia odbył się konkurs pt. " Nasza ulubiona postać z bajki".  Wszystkie grupy, wraz ze swoimi paniami miały za zadanie narysować ulubioną postać bajkową tworząc jednocześnie plakat prezentujący charakterystyczną postać z ich ulubionej bajki.  Po ukończeniu zadania wszyscy zebrali się na sali aktywności, aby zaprezentować swoje prace. Prace były piękne, grupy stanęły na wysokości zadania.

V. Kołodziejak i D. Wyrębiak