Z okazji Dnia Książki dla Dzieci wypadającego 2.04 zostały zorganizowane spotkania w szkolnej bibliotece dla wszystkich dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem spotkania było przybliżenie przedszkolakom, czym jest książka i jak wiele radości sprawia jej czytanie. Była to również niesamowita okazja do zapoznania z postacią Hansa Christiana Andersena. Panie bibliotekarki w bardzo ciekawy sposób wprowadziły w tajniki bibliotekarstwa. Następnie oprowadziły dzieci po bibliotece jak również zapoznały z tym, na czym polega praca bibliotekarza. Kolejno odbył się krótki konkurs zagadek związanych z postaciami z bajek oraz prezentacja wybranych książek. Największym zainteresowaniem najmłodszych czytelników cieszyły się książeczki o księżniczkach, rycerzach oraz samochodach. Podsumowaniem tego dnia były odwiedziny Szymona z grupy 6-latków w grupie „Rybek”, który przeczytał maluszkom do snu wcześniej wypożyczoną książkę.

D.Wyrębiak