Grupa 6- latków lubi podróżować. Zatem nie mogło zabraknąć jej również w planetarium "Niebo Prusa" gdzie zaproszono nas na seans astronomiczny, prezentujący ruch gwiazd i innych ciał niebieskich po orbicie nieba. Głównym celem wycieczki było poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy zdobywanej podczas zajęć edukacyjnych z zakresu astronomii oraz poznanie podstawowych przyrządów astronomicznych a także rozbudzenie zainteresowań tą dziedziną wiedzy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wpatrywały się w niebo. 6- latki zauważyły nawet spadające gwiazdy i bez zwłoki pomyślały sobie życzenia, których nikt nikomu później nie zdradził. Była to wycieczka bardzo ciekawa i udana, pozwalająca dzieciom poszerzyć wiedzę o Wszechświecie.

Violetta Kołodziejak i Dorota Wyrębiak