W naszym Oddziale Przedszkolnym z okazji Światowego Dnia Ziemi organizowany był konkurs ekologiczny „EKO-ZABAWKA”- czyli coś nowego ze starego. Zadanie konkursowe polegało na własnoręcznym wykonaniu bezpiecznej zabawki z materiałów ekologicznych lub surowców wtórnych.  W konkursie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne, każda z nich stworzyła wspólnie jedną zabawkę. Powstało również 16 prac indywidualnych, przygotowanych przez naszych przedszkolaków. Poprzez wspólne głosowanie, w którym każde dziecko miało swój, jeden, głos wyłoniliśmy zwycięzców.

I miejsce w konkursie zajął Filip Szulc z grupy 3-4-latków, który zbudował robota „Transformers”. II miejsce zajął Maciej Nitychoruk, 6-latek, który wykonał piłkarzyki z pudełka, a III miejsce, głosami dzieci, należało do Michała Tymińskiego z grupy 5-latków. Michał wykonał kuchenkę do zabawy, z pełnym wyposażeniem. Wszystkie zabawki konkursowe świadczyły o dużej kreatywności Naszych przedszkolaków, każda praca była inna, zaskakująca i pomysłowa. Dzieci podczas głosowania miały „trudny orzech do zgryzienia”, aby wybrać spośród wszystkich tylko jedną. Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa i gratulacje!

Joanna Kuzaka