Dnia 27 marca nasze przedszkole obchodziło DZIEŃ WODY. Ten dzień miał na celu uświadomić dzieci o znaczeniu wody w przyrodzie, rozwinąć zainteresowania związane z ekologią poprzez wykonywanie doświadczeń z wodą oraz wytworzyć radość ze wspólnej zabawy. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych, muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda: kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, deszcz). Wszystkie dzieci już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a także o codziennym piciu wody.

K.Raczko