Dnia 18.05.2018r w grupie "Motylki " odbyły się zajęcia rozwijające zdolności informatyczne, logicznego i kreatywnego myślenia.  Dzieci  bardzo lubią takie zajęcia, dlatego  zaprosiliśmy do siebie specjalistów z robotyki. Tego dnia zajęcia prowadziła Pani Magdalena Duma i Pan  Michał Sobolewski. Lekcja oparta była na budowaniu robotów i ich programowaniu. Na początku dzieci pobawiły się w zabawy związane z konikami. Obejrzały prezentację multimedialną o konikach, poznały jego budowę.  Gdy prezentacja się skończyła dzieci  podzielone  zostały na dwie grupy. Jedna grupa zajmowała się budowaniem z klocków lego koników, które później wspólnie programowaliśmy tak, aby się poruszały. Natomiast druga grupa bawiła się "Ozobotami" - czyli małymi robotami dla których każdy na kartce miał  zaprogramować drogę do przejścia.

Później dzieci wymieniły się rolami. Wszyscy byli bardzo zainteresowani  zajęciami, bardzo dobrze poradzili sobie z uruchomieniem i przygotowaniem drogi dla swoich "Ozobotów". Zbudowane " Roboty- Koniki" również poruszały się bez problemów. Była to świetna nauka przez zabawę, dzieci poznały zasady działania urządzeń elektrycznych t.j silniki czy czujniki. Każde dziecko na koniec zajęć otrzymało od prowadzących dyplom oraz cukierka za wspaniałą pracę na zajęciach. Wspólnie z dziećmi podziękowaliśmy prowadzącym za  zajęcia oraz wręczyliśmy  słodki upominek. Jeszcze raz dziękujemy Panu Michałowi i Pani Magdalenie za możliwość przeprowadzenia w naszej grupie  tak wspaniałych, ciekawych i kreatywnych zajęć.

Violetta Kołodziejak