5 listopada wszystkie "Misie" świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji dzieci w grupie odwiedził Krasnoludek z bajki o Królewnie Śnieżce. Przygotował dla dzieci wiele zadań i atrakcji. "Misie" pomogły Kopciuszkowi oddzielić ziarna fasoli od ziaren grochu, pokolorowały dla Kubusia Puchatka jego wymarzony portret, nauczyły się chować przed złym wilkiem z bajki o Czerwonym Kapturku i przekonały się, że zjedzenie zatrutego jabłka od złej Królowej sprawia, że zapadamy w długi sen. Za wszystkie wykonane zadania i wesołą, wspólną zabawę Krasnoludek nagrodził każdego przedszkolaka pamiątkową odznaką Przyjaciela Postaci z Bajek.
                                                                                                                             J. Kuzaka, M. Wakulińska