Przedszkolaki z grupy „Misie”, „Słoneczka”, „Biedronki” i „Pszczółki” w dniach 9 – 10 czerwca 2022r., wyposażone w plecaki i wygodne obuwie wybrały się do lasu na ścieżkę edukacyjną „Sekuła” należącą do Nadleśnictwa Siedlce, aby wziąć udział w prawdziwej lekcji przyrody w terenie. W uroczysku Sekuła na ścieżce edukacyjnej czekała na dzieci Pani Podleśniczy Joanna Łukacz, która oprowadziła nas po okolicznym lesie opowiadając, m.in.: o swojej pracy, o tym czym zajmuje się leśnik, jak również o bardzo ważnym bezpieczeństwie podczas pobytu w lesie. Ponadto Pani Podleśniczy omówiła dzieciom etapy rozwoju lasu, korzystając z mijanych na terenie ścieżki drzew w różnym etapie wzrostu. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się także przygotowane przez Panią Leśnik zagadki dotyczące śladów, jakie pozostawiają mieszkające w naszych lasach zwierzęta. Ścieżka edukacyjna wyposażona jest w wiele ciekawych, edukacyjnych tablic, miejsce do odpoczynku, jak również plac zabaw dla dzieci, dlatego nie nudziliśmy się na żadnym etapie wycieczki. Bardzo dziękujemy Pani Joannie Łukacz i Nadleśnictwu Siedlce za współpracę, za pobudzenie ciekawości dzieci dotyczącej otaczającej nas przyrody i za przygotowane dla nas zajęcia. Każdy przedszkolak odważnie i śmiało kroczył leśną ścieżką słuchając opowiadanych ciekawostek, po czym z uśmiechem i zadowoleniem wrócił do przedszkola.

J. Kuzaka