W tym roku przedszkolaki z grupy 3 latków ,,WIEWIÓRKI” i 5 latków ,,SŁONECZKA” uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Wróbelka Elemelka poznajemy z nim przygody dzielić chcemy”. W związku z udziałem w projekcie, każdego miesiąca realizowane będą zabawy i zajęcia, którym towarzyszyć będą opowiadania o przygodach małego wróbla. Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości, kształtowanie właściwych postaw społecznych, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.  Projekt jest zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego, a także wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023- Działania wychowawcze, Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

K. Raczko, K. Jasieńczuk, V. Kołodziejak, D. Oknińska