31 marca 2023r. odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji w naszej placówce. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z dziećmi.
W związku z udziałem w wydarzeniu w minionym tygodniu w grupie 5 latków wykorzystano wiele nowoczesnych urządzeń, takich jak: laptop, tablica multimedialna, platformy i programy komputerowe, telefon, kamera, aparat. Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się ze sposobem wykorzystywania różnych nośników technologii informacyjnej. Zetknęły się z różnego rodzaju prezentacjami multimedialnymi, platformami i programami komputerowymi i grami edukacyjnymi. Wykorzystanie nowych technologii dostarczyło dzieciom wielu emocji.
Wykorzystując nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne możemy wyzwalać wszechstronną aktywność dzieci, pobudzać ich zainteresowania, wpierać twórczą postawę oraz wspomagać ich rozwój. Stosując różnorodność środków dydaktycznych rozwijamy spostrzegawczość, sprawność manualną, refleks, podzielność uwagi i pamięć, kształtujemy logiczne myślenie, wyobraźnię, rozwijamy cierpliwość, wytrwałość, samodzielność.  Bardzo ważne jest również kształtowanie prawidłowego stosunku do komputera. Ważne jest by dzieci zdawały sobie sprawę, że komputer może służyć także do czegoś innego niż zabawa. Nabywając pozytywne doświadczenia dzieci zaczną postrzegać go jako narzędzie ułatwiające komunikację, wspomagające i uatrakcyjniające pracę oraz naukę, narzędzie ułatwiające życie codzienne.
                                                                                                                    K. Raczko