vulcan

googleclassroom

instaling

fzaproszenie.jpg

11

ts

twojedane

bip sp12

12

herbsiedlec

wioskalogo

Dwunastka zaprasza

Rozpocznij_naukę_w-fill-312x175.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Dwunastka zaprasza”

 https://youtu.be/yVhupfw0cG0

W roku szkolnym 2022/2023 grupa 4-latków „Misie” uczestniczyła w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym, którego założeniem było wprowadzenie dzieci w otaczający świat przyrodniczy, społeczny, emocjonalny poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy. Program miał na celu także promowanie czytelnictwa, wzbogacanie wiedzy i słownictwa dzieci. „Misie” przez cały rok szkolny realizowały zadania zawarte w projekcie nabywając nowe kompetencje i umiejętności. W ramach projektu przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego zieleniaka przy okazji omawiania utworu „Na straganie” J. Brzechwy. Tworzyły własne ilustracje do omawianych wierszy i bajek. Rozmawiały o wyobraźni i marzeniach na przykładzie wiersza, pt. „Na wyspach Bergamutach”. Założyły wiosenny ogródek po wysłuchaniu utworu „Przyjście wiosny” J. Brzechwy, a nawet włączyły do realizacji projektu swoich rodziców w ramach „Poobiednich spotkań z Brzechwą”. Chętni rodzice odwiedzali nasze dzieci w sali przedszkolnej, czytając im utwory Jana Brzechwy. Realizacja tych i wielu innych zadań sprawiła, że każdy czterolatek otrzymał certyfikat udziału w projekcie oraz ogromne gratulacje i podziękowania od wychowawców. Certyfikat za udział w projekcie i wprowadzanie dzieci w otaczający świat poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy otrzymał również nasz Oddział Przedszkolny.

                                                                                                                               J. Kuzaka

Joomla Template - by Joomlage.com