,,Dzisiaj wielka jest rocznica,
Jedenasty listopada.
Tym co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa"
Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu- symbol wolności i niewoli. Dnia 13 listopada 2023r. W naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia została przygotowana przez wychowawców grup 5-latki i 6-latki wraz z dziećmi. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych gości w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewali pieśni patriotyczne, Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne – począwszy od Hymnu Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego’’, aż do pieśni ,,Niepodległy kraj’’. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Hanna Głuchowska. Mali artyści zebrali zasłużone brawa i gratulacje od publiczności i zaproszonych gości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
                                                                                                                                Wychowawcy