,,Grudniowa piękna noc z kolędą przyszła do nas,
grudniowa piękna noc przez ludzi wymarzona
i wokół cały świat pierzynką otuliła,
zmieniła w bajkę sad i gwiazdy zapaliła”.

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu dzieci, nauczycieli i rodziców nim na niebie ,,zabłyśnie pierwsza gwiazdka”. Taki radosny i świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 19 grudnia 2023r, gdzie przedszkolaki z grupy ,,Misie” zaprezentowały swoim rodzicom piosenki, wierszyki i tańce o tematyce świątecznej. Mali wykonawcy zachwycili wszystkich zebranych gości swoimi umiejętnościami śpiewania i tańczenia. Gromkie brawa mogły oznaczać tylko jedno, że występ bardzo się podobał. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim dzieciom i rodzicom świąteczne życzenia jak również pochwaliła małych i dzielnych przedszkolaków za piękne występy i stworzenie wyjątkowej atmosfery. Po występach dzieci wręczyły rodzicom świąteczne upominki i zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek. Nie zabrakło też okazji do wspólnego słuchania kolęd i pastorałek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieciom jak i rodzicom.
                                                                                            Magdalena Wakulińska, Joanna Kuzaka