Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się.Są rasowe, dachowce, bywają też bezdomne.Kto? Oczywiście KOTY.🐈 16 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy  nietypowe święto - Światowy Dzień Kota. Tego dnia przedszkolaki zamieniły się w koty, których nie sposób było nie zauważyć: ubrane na czarno, opaski za uszami, wąsy a nawet kocie ogony. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych "kocich zabawach" m.in. muzyczno- ruchowych. Dowiedziały się różnych ciekawostek o kotach ich obyczajach. Aktywnie brały udział w kociej gimnastyce, zgadywały z jakiej bajki uciekły. Brały udział w konkurencji picia mleka przez słomkę. Poznały również nazwy dzikich kotów. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka. Na koniec każda grupa dostała pamiątkowe dyplomy, naklejki i kolorowanki z wizerunkiem kota. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły w miłej i radosnej atmosferze.

I.Kondraciuk, I.Rogowiec