W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Witaminki" przedszkolaki z grupy 5 i 6 latków podjęli kolejne wyzwanie witaminkowe. W lutym obchodziliśmy Dzień Papryki. W salach zrobiło się kolorowo: żółto, czerwono i zielono ponieważ dzieci były ubrane w kolory tego warzywa. Przedszkolaki wysłuchały wiersza pt. „Po stole pomyka Czerwona papryka!”, dowiedziały się jakie wartości odżywcze i witaminy dostarczmy do organizmu jedząc to warzywo, poznały rodzaje papryk a także dokładnie przyjrzały się jak one wyglądają, co mają w środku. Poznawały walory papryki za pomocą zmysłu węchu, dotyku oraz wzroku, dowiedziały się skąd się bierze papryka i jak rośnie, a także jakie potrawy można z niej zrobić.  Na zakończenie tego dnia dzieci wykonały pracę plastyczną.