W ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,,Każdy zuch, lubi ruch" w roku szkolnym 2023/2024 w grupie 5-latków ,,Misie” w dniu 15.03.2024 odbył się DZIEŃ KOSZYKÓWKI. Głównym celem zajęć było: rozwijanie sprawności ruchowej, kształtowanie postawy prozdrowotnej, wdrażanie do czynnego wypoczynku, propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci. Nasi wychowankowie zapoznali się z zasadami gry w koszykówkę oraz poznali sylwetki znanych koszykarzy. Podczas zajęć sportowych dzieciom udało się wykonać swój pierwszy celny rzut do kosza. Nasi mali sportowcy zgodnie stwierdzili, że aby być koszykarzem należy dużo trenować, jeść dużo owoców i warzyw oraz korzystać z ruchu na świeżym powietrzu. Ten dzień dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Za wspaniały pokaz swoich umiejętności sportowych każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową odznakę.

Wychowawcy