Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał. Wystarczy od najmłodszych lat uczyć dziecka myślenia, porównywania, klasyfikowania i orientacji przestrzennej 👀, aby pokazać mu, że matematyka potrafi być przyjemną i ciekawą zabawą. Nie bez powodu matematyka jest nazywana królową nauk.👑 Dlatego właśnie jeden z marcowych tygodni przebiegł Słoneczkom głównie na zabawach matematycznych. Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Tydzień upłynął w wesołej atmosferze, a 6 latki poradziły sobie wspaniale!

K. Raczko, K. Jasieńczuk