Dnia 5 kwietnia 2024 roku przedszkolaki przybyły do biblioteki szkolnej, aby uczestniczyć w zajęciach związanych z książką i biblioteką, poszerzyć swoją wiedzę o pracy w tym miejscu oraz rozbudzić własne zainteresowania czytelnicze. Zajęcia prowadziła Pani Agata Zdankowska. Przedszkolaki zostały zaproszone do czytelni, gdzie usłyszały co to jest biblioteka. Poznały pojęcia związane z książką i czytelnikiem. „Misie” aktywnie brały udział w zajęciach, udzielały trafnych odpowiedzi i odgadywały zagadki. Dzieci zwiedziły również magazyn wypełniony książkami. Dowiedziały się, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały Pani Agacie podziękowanie za oprowadzenie po świecie książki. 5-latki opuściły bibliotekę nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale także z wypożyczonymi książkami, które przeczytają z wychowawcą w sali przedszkolnej.

J. Kuzaka, M. Wakulińska