,,Dziś ekologia modne słowo,

Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową.

Jej strażnikami się ogłaszamy,

od dziś przyrodzie my pomagamy! "

Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży szkolnej to główny cel cyklu warsztatów ,,Ekologia z klasą” organizowanych przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Dzięki uprzejmości ZUO i pani Karoliny Korniluk w dniu 11 kwietnia nasi wychowankowie poznali zasady prawidłowej segregacji odpadów oraz dbania o środowisko naturalne. Gry i zabawy oraz ćwiczenia praktyczne a także ciekawe tematy przybliżyły naszym przedszkolakom potrzeby selektywnej zbiórki i recyklingu. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe misie ZUO. Dziękujemy pani Karolinie Korniluk za mile spędzony czas oraz kształtowanie wśród dzieci proekologicznych postaw w codziennym życiu.

Magdalena Wakulińska