29 maja 2024r. dzieci z grupy „Kotki” wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Przedszkolaki podczas pobytu w  strażnicy mogły obejrzeć wóz strażacki razem z wyposażeniem, a także usiąść na miejscach strażaków, co było dla nich ogromną atrakcją. 3-latki obejrzały strój strażaka, a niektórzy z nich przymierzyli również stroje strażackie dla dzieci. Wielką atrakcją dla dzieci było również ogłoszenie alarmu, syrena strażacka i obejrzenie zjazdu ześlizgiem przez strażaków. Po spędzeniu czasu w strażnicy, dzieci wyszły wraz z Panem Strażakiem na zewnątrz i miały okazję obsługiwać wąż strażacki. Sprawiło im to ogromną radość. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i uśmiechnięte.

Serdecznie dziękujemy Panu Strażakowi, a jednocześnie tacie Kai – Panu Grzegorzowi Prekurat

za bardzo miło spędzony czas na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Siedlcach.

I. Rogowiec, I.  Kondraciuk