W dniu 20 czerwca (Czwartek) grupa 5-latków ,,Misie” wybrała się na wycieczkę do sali edukacyjnej Nadleśnictwa w Siedlcach. Celem naszej wyprawy było poszerzenie wiedzy dotyczącej roślin i zwierząt leśnych. Wyprawa była dla przedszkolaków wspaniałą okazją do rozbudzania zainteresowań przyrodniczych, zdobywania nowych wiadomości na temat ekosystemu leśnego, a także do utrwalenia wiedzy zdobytej podczas zajęć w przedszkolu.

W czasie spotkania pani leśnik Renata Sowińska – starszy specjalista służby leśnej. opowiedziała dzieciom o swojej pracy, zwierzętach mieszkających w lesie oraz o tym, w jaki sposób możemy pomóc im przygotować się do zimy. Pani leśnik przypomniała dzieciom także o właściwym zachowaniu podczas kontaktu ze zwierzętami leśnymi i zaznaczyła, że człowiek przebywający w lesie jest gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy – zwierząt i ptaków. Pani Renata przybliżyła dzieciom świat przyrody, zapoznała z odgłosami zwierząt leśnych oraz ciekawie opowiadała o życiu zwierząt w lesie. Następnie nasi wychowankowie z wielkim zaciekawieniem oglądali eksponaty zwierząt i uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa w Siedlcach i pani Renaty Sowińskiej.

M. Wakulińska, J. Kuzaka