W piątek 21 czerwca 2024r. dzieci 5 i 6-letnie wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyły w wycieczce do Magicznych Ogrodów koło Janowca w województwie lubelskim. Na miejscu powitały nas Wróżki Służki, oraz Krasnoludy, którzy byli naszymi przewodnikami po magicznej krainie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzin Skrzata Kronikarza mieszkającego w starym drzewie. Skrzat opowiedział dzieciom historię Magicznych Ogrodów. Następnym etapem naszej wyprawy był zamek Wróżek. Dzieci wędrowały tajemniczymi tunelami i ścieżkami, a na koniec można było zjechać  z mniejszej  lub większej zakręconej zjeżdżalni. W przepięknej scenerii ogrodu utrzymanego w klimacie baśni, mogliśmy podziwiać piękne kwiaty, szumiące wodospady i strumienie oraz wiele zaczarowanych mieszkańców ogrodów. Osadę poruszających się Bulwiaków zwiedzaliśmy kolejką. Atrakcji w Magicznych Ogrodach jest mnóstwo. Nasi wychowankowie odwiedzili Mroczysko, gdzie porządku pilnował straszny smok.. Po fascynujących przeżyciach w Magicznych Ogrodach dzieci miały czas na zabawę na placu zabaw tj. karuzelach, trampolinach i zjeżdżalniach. Po wyczerpującej wędrówce zjedliśmy pyszny obiad i lody dla ochłody. Bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekali na nas Rodzice. Ta wyprawa z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników wycieczki. Wycieczka do Magicznych Ogrodów okazała się  wspaniałą przygodą.
                                                                                                                                         Wychowawcy