25 czerwca „Słoneczka” udały się z wizytą do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Po dotarciu na miejsce przywitał nas jeden ze strażaków i jednocześnie tata naszej koleżanki-Igi. Dzieci miały okazję być świadkami zadysponowania strażaków do wyjazdu na akcję ratunkową oraz zobaczyć ich zjazd ześlizgiem, a także przymierzyć stroje strażackie dla dzieci. Jednak największą atrakcją dla naszych „Słoneczek” była możliwość obsługi węża gaśniczego. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe. To było bardzo ciekawe spotkanie, które dostarczyło naszym wychowankom wiele niezapomnianych wrażeń.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Grzegorzowi Prekurat za ponowne miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej KMPSP w Siedlcach.

K. Raczko, K. Jasieńczuk