pasowanie na świetliczaka 2012
więcej zdjęć w galerii>>>

25 października grono świetliczaków powiększyło się o uczniów klas pierwszych. Nie było łatwo przebrnąć przez próby: odwagi, koleżeńskości, sprawności fizycznej, kreatywności i wiedzy. Dużo radości i śmiechu sprawiło jedzenie cytryny (z uśmiechem na twarzy) i kosztowanie ELIKSIRU GRZECZNOŚCI.
Wszystkie dzieci wykazały się dużą sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu bajek i znajomością regulaminu świetlicy szkolnej.
Próba koleżeńskości miała na celu sprawdzenie umiejętności dzielenia się z innymi. Dzieci szukały cukierków. Kto znalazł ich więcej dzielił się z osobą, która nie miała ani jednego. Wszyscy zdali egzamin na szóstkę.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie i odciśnięcie na Akcie Przyrzeczenia śladu palca. Na zakończenie uczestnicy pasowania otrzymali pamiątkowe dyplomy.