W końcu nadszedł pierwszy dzień astronomicznej wiosny na który wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem. W naszej Świetlicy odbyło się uroczyste świętowanie nadejścia Pani Wiosny. Świetliczanki z ogromnym entuzjazmem i uśmiechami na twarzach przygotowywały powitanie dla długo oczekiwanego gościa. Dzieci szykowały kolorowe kwiatki oraz portrety Pani Wiosny, korzystając z różnych technik plastycznych. Celem naszych działań było wskazanie drogi przybywającej Wiośnie. W Świetlicy od rana panowała radosna atmosfera. Dzieci rozwiązywały rebusy i krzyżówki związane z tematyką wiosny, co przysparzało wiele zabawy i śmiechu. Zajęcia zakończyliśmy piosenkami o tematyce wiosennej, szczególnie z dużym zaangażowaniem została odśpiewana piosenka przywołująca Wiosnę. Wszyscy mamy nadzieję, że pani Wiosna już na dobre zagości wśród nas.