19 października świetlica szkolna zamieniła się w fabrykę slime’ów (jak mówią dzieci: kolorowych glutków). Co to takiego jest SLIME? Jest to specjalna masa plastyczna o zróżnicowanej fakturze i różnych kolorach. Zabawa nią pobudza wyobraźnię i  kreatywność dzieci. Jest to rodzaj zajęć sensoplastycznych, które nie tylko bawią ale i  mają ogromny wpływ na ich prawidłowy rozwój. SLIME to zarówno świetna zabawa, jak i bardzo kreatywne zajecie. Mało tego, pomaga również w pozbywaniu się stresu i negatywnych emocji. Podczas zabawy mały „slimowiec” ćwiczy również mięśnie dłoni, co w pozytywny sposób wpływa na jego motorykę. Dzieci były zachwycone, z chęcią wzięły udział w zajęciach i dopytują kiedy znowu będą „slimy”.