28 września obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA. Święto ma na celu promować spożycie jabłek w społeczeństwie. Jest to owoc, który ma bardzo dużo zalet. W Polsce Dzień Jabłka to jedno z najważniejszych nietypowych świąt, ponieważ nasz kraj jest jednym z największych producentów tych owoców w Europie.Światowy dzień jabłka do bardzo dobra okazja do zmiany  swoich nawyków żywnościowych. Jabłka to źródła witaminy C, B1, B2, B3, B5, A, wielu minerałów oraz błonnika. Dzięki regularnemu spożywaniu tego owocu wspieramy proces trawienia, poprawiamy urodę czy też odżywiamy mózg.Na świetlicy szkolnej tego dnia zostały zorganizowane różnorodne zajęcia, które miały na celu przybliżenie dzieciom tematyki związanej z jabłkami. Uczniowie poznali różne odmiany tego owocu, zapoznali się z wartościami odżywczymi. Rozmawialiśmy na temat pochodzenia a także możliwościach przetwórstwa. Cały dzień można było wykonywać tematyczne prace plastyczne.