Z okazji rozpoczynających się ferii zimowych życzymy Wam wspaniałego wypoczynku, a także przesyłamy zimowe prace plastyczne, które wykonały dzieci ze świetlicy. Mamy nadzieję, że posłużą jako inspiracja do wykonania własnych prac w czasie wolnym. Ferie to czas odpoczynku, moment, w którym możemy rozwijać swoje zainteresowania, poczytać książkę, ale także chwila na beztroską zabawę. W tym czasie należy jednak pamiętać o zasadach bezpiecznego spędzania ferii zimowych.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCE ZABAW NA ŚNIEGU, LODOWISK I PODCZAS KULIGÓW:

1. Nie zjeżdżamy na sankach z pagórków znajdujących się w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.

2. Do zjeżdżania wybieramy teren pozbawiony drzew i nierówności, bo grozi to wywrotką.

3. Zachowajmy bezpieczeństwo podczas saneczkowania, nie chodźmy po torze, gdy inni zjeżdżają, nie zjeżdżajmy z pagórków na butach.

4. Nigdy nie doczepiajmy sanek do samochodu.

5. Przed jazdą na sankach zawsze sprawdzajmy czy w naszych sankach nie ma wystających śrub, gwoździ, bądź połamanych szczebli, ponieważ stwarzają one poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy.

6. Rzucając śnieżkami nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu, kamieniami, ani innymi twardymi przedmiotami w środku, bo możemy komuś zrobić krzywdę.

7. Nigdy nie celujmy śnieżkami w twarz.

8. Nigdy nie wolno rzucać śnieżkami w jadące pojazdy, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego.

9. Nie rzucamy również śnieżkami w pieszych, ani w okna domów.

10. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych do tego miejscach, nie wolno jeździć po zamarzniętych jeziorach, stawach, rzekach i wykopach, ponieważ pod wpływem ciężaru ciał lód może się na nich załamać.

11. Ślizgamy się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska.

Pozdrawiamy, Wychowawcy świetlicy