W dniu 22 czerwca 2022 roku w świeticy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny dla dzieci: „Moje wymarzone wakacje”. Zebrane prace były oceniane przez niezawodną komisje jaką stanowiły dzieci. Każdy miał możliwość oddania jednego głosu. Oto wyniki:

I miejsce - Maja Skup Klasa Vd

II miejsce - Jagoda Malicka klaa I b

III miejsce - Julia Gadzinowska VIIIe, Kacper Czapski IIc

Wyróżnienia: Marcysia Wójcik klasa Ib, Piotr Skierczyński klasa IIc, Katia Skrtpnik klasa IIc

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa.

Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
  2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
  3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
  4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
  5. Nie rozmawiaj z obcymi.
  6. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
  7. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
  8. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
  9. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
  10. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
  11. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
  12. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy.
  13. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi i kask ochronny podczas jazdy na rowerze.
  14. Uważaj na rośliny, których nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
  15. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
  16. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.

Telefony alarmowe:

999 - pogotowie ratunkowe

998 - straż pożarna

997 - policja

112 - numer alarmowy

Pozdrawiamy i życzymy miłych, ciepłych i przede wszystkim bezpiecznych WAKACJI 😉

Wychowawcy Świetlicy

resize1656009995336.jpgresize1656009995101.jpg20220623_132628.jpg20220623_132628(2).jpgresize1656009995576.jpg