8 maja odwiedzili naszą szkołę uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Siedlcach. Przeprowadzili oni ciekawe zajęcia z uczniami klas VI na temat : Jakie szkodliwe substancje zawarte są w elektrośmieciach?
Uczniowie przekazali wiele cennych  informacji na temat potrzeby segregowanie, przetwarzania i specjalnego składowania elektrośmieci ze względu na wysoką szkodliwość zawartych w nich substancji dla ludzi jak i dla środowiska. Uczniowie zostali wyposażeni w ulotki informacyjne i  po krótkiej prelekcji mieli za zadanie uzupełnić przygotowane plakaty na temat szkodliwego wpływu elektrośmieci. Zajęcia wywołały burzliwą dyskusję na ten temat oraz rozwiały wiele wątpliwości związanych z tym problemem.
Przy okazji spotkania z absolwentami wywiązała się również ciekawa dyskusja na temat zagadnień interesujących przyszłych gimnazjalistów. Na wszystkie pytania uczniowie otrzymali optymistyczne odpowiedzi.
Dziękujemy za wyczerpujące i ciekawe przedstawienie problemu elektrośmieci i zapraszamy ponownie.

M.A.

2014-05-08 10.56.47 2014-05-08 10.57.06 2014-05-08 10.57.48