Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

dzien patrona 13 października obchodziliśmy po raz pierwszy Dzień Patrona jednocześnie z tradycyjnym świętem Szkoły. Głównymi organizatorami obchodów święta były wychowawczynie świetlicy szkolnej: Marzena Arct, Ewa Kozioł i Elżbieta Lach-Malinowska.

Dzień ten poprzedziły liczne przygotowania. Przez kilka tygodni wychowawcy przybliżali dzieciom życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego. Nauczyciele klas I-III codziennie poświęcali 15 minut na głośne czytanie wesołych przygód Koziołka Matołka, Małpki Fiki Miki i innych bohaterów książkowych. Natomiast uczniowie klas IV-VI skrzętnie wyszukiwali ciekawe informacje z życia Pana Kornela, by poszerzyć swą wiedzę na temat tej barwnej postaci. 

 

 Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień. Po uroczystej Mszy świętej w kościele Św. Teresy dzieci zebrały się w salach ze swoimi wychowawcami. Poszczególne klasy miały do wykonania konkretne prace na ogólnoszkolną prezentację. Nauczanie zintegrowane wykonywało ilustracje do książek naszego Patrona. Zadaniem klas starszych było stworzenie albumów o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie klas V-VI mogli dodatkowo wyrazić swoje uczucia tworząc wiersze poświęcone życiu i twórczości sławnego pisarza.    

 Dzięki dużemu zaangażowaniu i aktywności całej gawiedzi szkolnej powstały piękne prace z wykorzystaniem rónorodnych technik plastycznych. Natomiast interesujące albumy pamiątkowe odzwierciedliły duże zainteresowanie uczniów postacią Patrona Szkoły.      Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie. Uczniowie podziwiali zdolności plastyczne i literackie swoich kolegów i koleżanek. Młodsze dzieci, oglądając albumy, miały możliwość pogłębienia wiedzy o Kornelu Makuszyńskim –wielkim przyjacielu dzieci. Ekspozycja cieszyła się bardzo dużą oglądalnością.

Joomla Template - by Joomlage.com