Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

koledaGrudzień, jak co roku był dla mnie bardzo pracowity. Oprócz wizji rodzinnych świąt pełnych krzątaniny "wisiały" nade mną równie absorbujące obowiązki w pracy: kwesta charytatywna na rzecz dzieci z Domu Dziecka, akcja „ I Ty możesz zostać Św. Mikołajem” i oczywiście radosne kolędowanie.

Ponownie próbowałam przygotować godną reprezentację szkoły do konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce „Kolędować Małemu”. Jak się później okazało z dużym sukcesem. Chętnych było wielu, ale gęste sito eliminacji wyłoniło trzy silne zespoły. Młodzi artyści z klas I-II z werwą dawali upust swym talentom tworząc akompaniament do góralskiej kolędy z repertuaru „Arki Noego” pt. „Hej rośnij se w lesie”. Praca z uczniami klas V-VI to zupełnie inna „bajka”. Nie pierwszy raz ich talenty muzyczne były jak plaster miodu dla mojej duszy. Zdolności wokalne wzbogacone własnym akompaniamentem poruszyły niejedno serce.

Wszyscy włożyli wiele pracy w przygotowania do konkursu, co zaowocowało nagrodami dla reprezentacji klas młodszych oraz jednego zespołu wokalno – muzycznego uczniów starszych z kolędą „W grudniowe noce”.

Ogromnym wyróśnieniem dla młodych artystów był występ w koncercie laureatów, podczas którego otrzymali dyplomy z rąk Prezydenta Miasta dr Mirosława Symanowicza oraz nagrody od sympatycznego Mikołaja. Był to wieczór wielkiej radości dzieci oraz powodu do dumy dla rodziców. Dla mnie zaś, była to jedna z tych magicznych chwil Bożego Narodzenia, dla których warto żyć, pracować z dziećmi i czasem zatrzymać się choć na chwilę w naszym pędzącym świecie.

Dodatkowo uczniowie kolędowali podczas uroczystej Wigilii pracowników szkoły, gdzie usłyszeli gorące brawa i ciepłe słowa Pani Dyrektor.

Marzena „Majka” Arct

Reprezentacja szkoły:

klasy I-II, kolęda: „Hej rośnij se w lesie”

1. Oliwia Harke
2. Julia Poduch
3. Ola Sikorska
4. Karolina Soczewka
5. Weronika Wnuk
6. Michał Roguski
7. Dominik Roman
8. Michał Kosiński

klasy V-VI, kolęda: „W grudniowe noce”

1. Magda Chachaj – śpiew
2. Agata Kowal – śpiew
3. Ola Kozioł – klarnet
4. Monika Frątczak – flet
5. Paulina Wiśniewska – gitara klasyczna
6. Konrad Burta – gitara klasyczna

klasy V-VI, kolęda: „Gore gwiazda”

1. Marta Leszkowicz
2. Kalina Wiśniewska
3. Iga Klaczkowska
4. Jakub Chyży
5. Sebastian Śliwiński

Joomla Template - by Joomlage.com