witajcie w naszej bajce 20120814 1093830207
witajcie w naszej bajce...

5 kwietnia o godz. 800, po żle przespanej nocy odetchnęłam z ulgą: "Są wszyscy, możemy startować! Po miesiącach przygotowań, prób i oczekiwania młodzi aktorzy z koła teatralnego "Figielek" zaprezentowali uczniom z klas 0-III naszej szkoły spektakl pt. "Witajcie w naszej bajce".

Wszystkie dzieci z niecierpliwością i wielkim przejęciem oczekiwały na ten dzień. Już od rana zwijaliśmy się jak w ukropie: wcześniej przygotowane dekoracje, kolorowe balony, kostiumy i rekwizyty znalazły się na sali gimnastycznej już o 830. Starsi koledzy pomogli ustawić ławki, krzesła i mogliśmy zaczynać.

Potem nastąpiły trzy bardzo pracowite godziny dla naszych "Figlarzy". Każde z przedstawień cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci na widowni siedziały cichutko z zapartym tchem śledząc rozwój wypadków na scenie. Wesoła muzyka m.in. z filmu "Akademia Pana Kleksa", czy "Przygody Koziołka Matołka" potrafiła rozruszać nawet nauczycieli na widowni.    żywiołowe oklaski na zakończenie każdego spektaklu były najlepszą nagrodą dla mnie i młodych aktorów oraz zachętą do dalszej pracy.

6 kwietnia

Jeszcze nie zdążyliśmy dobrze odpocząć po trudach wczorajszych wystópów a już odegraliśmy przedstawienie dla zaproszonych przez aktorów gości. Na widowni pojawili się tłumnie rodzice, siostry, bracia, dziadkowie a nawet znajomi dzieci.  Jak wynika z później "trudniej gra się dla dorosłych". Temu wydarzeniu towarzyszy większa trema. Ale wszystko zakończyło się wielkim sukcesem. Rodzicom bardzo podobały się popisy pociech co zaznaczyli gromkimi brawami na zakończenie przedstawienia.

7 kwietnia

Kolejny wielki dzień dla moich kółkowiczów. Zbiórka o  800. O godzinie 830 jedziemy do siedleckiego domu dziecka "Pod Kasztanami". Grupa dzieci w wieku od 2 do 6 lat z radością oglądała popisy naszych aktorów. Po spektaklu - wspólna zabawa. Początkowo nieufne dzieci bardzo szybko przełamały lody: przymierzały kostiumy, tańczyły wspólnie przy muzyce ze spektaklu. Powrót autobusem do szkoły również dostarczył wielu atrakcji i okazji do śmiechu.
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom (aktorom i widzom) za wspólną zabawę, p. Majce Arct i Eli Lach-Malinowskiej za wielką pomoc w przygotowaniu, wsparcie duchowe i opiekę podczas wycieczki do domu dziecka.

W spektaklu udział wzięli:

• Kasia - Kasia Rozumska
  • Harry - Klaudia Tymi?ska