lubiani i nielubiani bohaterowie bajek 20120814 1760682475
więcej zdjęć w galerii...

21 III 2007 r. o godz. 900 gościliśmy w naszych progach doradcę metodycznego mgr Mariannę Tafil i uczestników kursu kwalifikacyjnego pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Zajęcia otwarte "Lubiani i nielubiani bohaterowie bajek" prowadziła pani Ewa Kozioł.

Zajęcia składały się z kilku etapów. Nie brakowało zagadek, rebusów, zabaw ruchowych. Nowością dla dzieci była prezentacja multimedialna wprowadzająca w tematykę. Ukoronowaniem zabawy były prace plastyczne wykonane w trzech grupach. Dzieci miały za zadanie stworzyć postać z bajki: królewnę, krasnoludka i czarownicę.

Zastosowano dużą różnorodność technik plastycznych i materiałów. Każda z grup chciała, by ich praca była jak najlepsza. Przy stolikach aż huczało. Dobierano materiały, wycinano i klejono. Publiczność nie mogła powstrzymać się od udzielania dobrych rad.

Efekt końcowy przerósł oczekiwania wszystkich. Czarownica, królewna i krasnoludek jak żywi spoglądają na nas i stanowią wspaniałą ozdobę świetlicy.