choinka mikoaja 2007 20120814 1417981557
więcej zdjęć w galerii...

6 XII na placu Sikorskiego zorganizowana została impreza mikołajkowa pod hasłem "Gwiazdka Mikołaja". Organizatorem był Urząd Miasta a honorowy patronat objął Prezydent Miasta Siedlce p. Wojciech Kudelski i Przewodniczący Rady Miasta p. Mariusz Dobijański.

W ramach imprezy zorganizowany został konkurs na "Najpiękniejszą choinkę". Powołane wcześniej zespoły miały przygotować ozdoby choinkowe. W skład naszego zespołu wchodziło Państwowe Gimnazjum nr 4, Miejskie Przedszkole 26 i 27 i oczywiście nasza szkoła - Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego.

My malowaliśmy ręcznie bombki. Nie można powiedzieć, że była to łatwa praca, ale efekt końcowy  - wspaniały. Aniołki, mikołajki, gwiazdy i inne motywy świąteczne ozdabiały złote i czerwone kule. Młodsze koleżanki i koledzy z przedszkoli wykonali papierowe łańcuchy i ozdoby styropianowe.
Ogłoszenie wyników konkursu okazało się dla nas szczęśliwe.

To właśnie nasz zespół zajął pierwsze miejsce!

Otrzymaliśmy wspaniałe nagrody książkowe, które przekazane zostały do biblioteki szkolnej a choinka w te piękne świąteczne dni zdobiła gabinet Pana Prezydenta.
Impreza mikołajkowa ot nie tylko konkursy, to przede wszystkim wspaniała zabawa, świąteczna atmosfera, to mile spędzony czas. Dziękujemy organizatorom i prosimy o powtórkę na przyszły rok.