Arrow
Arrow
Nasza szkoła
Slider

DSC0154312 maja 2016 roku gościliśmy w naszej szkole panią Eleanore (Lani) Allanson-Donoho, która jest wolontariuszką Global Volunteers. Dla uczniów klas szóstych spotkanie z native speakerem było doskonałą okazją do kontaktu z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego, wymiany doświadczeń z życia w różnych krajach, przybliżenia elementów kultury i tradycji panujących w Stanach Zjednoczonych. Była to też doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Wolontariuszka ze Stanów Zjednoczonych gościła na zaproszenie nauczycieli języka angielskiego p. wicedyrektor Grażyny Leydy i p. Agnieszki Wilk.

DSC01541DSC01542DSC01545DSC01546DSC01548 DSC01553DSC01554  

 

A tak to wydarzenie wspominają uczniowie:

„Dwunastego maja mieliśmy okazję poznać prawdziwą Amerykankę! Lani zupełnie nie potrafiła mówić po polsku. Podczas spotkania starała się wypowiedzieć kilka słów w naszym języku, ale wcale nie było to proste. Odpowiadała na nasze pytania, dzięki czemu mogliśmy się wiele o niej dowiedzieć. Oprócz tego była po prostu sympatyczną osobą. Wszyscy świetnie bawiliśmy się poddając naszą znajomość języka angielskiego próbie.”

„Wczorajsze spotkanie z panią Lani było bardzo interesujące. Najbardziej zaciekawił mnie życiorys. Pani była bardzo miła oraz miała ogromne poczucie humoru. Chętnie odpowiadała na wszystkie pytania. Wizyta była fascynująca i mam nadzieję, że pani Lani jeszcze kiedyś nas odwiedzi "/Karolina klasa VI a/

„12 maja 2016 roku odbyło się z spotkanie z panią z Ameryki. Opowiadała ona o sobie i o zwyczajach, które panują w Ameryce. Spotkanie było bardzo ciekawe, gdyż pani mówiła tylko po angielsku, więc musieliśmy się wykazać swoją znajomością języka. Pani była bardzo miła. Chciałabym jeszcze raz uczestniczyć w takiej lekcji.”

„Spotkanie z panią z Ameryki bardzo mi się podobało. Opowiadała nam wiele ciekawych rzeczy: o swoim mieście, stanie, w którym mieszka i przede wszystkim o swojej rodzinie. Następnie zadawaliśmy wiele pytań dotyczących jej życia. Jej odpowiedzi były niezwykle interesujące, a czasami nawet śmieszne. Nasz kolega poprosił panią, aby powtórzyła po nim kilka polskich  „łamaczy języka”. Powtórzyła je bardzo dobrze, dlatego biliśmy jej brawa. Chciałabym, żeby takie spotkania częściej się odbywały, ponieważ możemy poszerzać swoje horyzonty i poznać wielu ciekawych ludzi z innych krajów”. /Amelka, kl. VI a/

 

Grażyna Leydy

Agnieszka Wilk

 

Joomla Template - by Joomlage.com