pacanow 2008 20120814 1359293606
więcej zdjęć w galerii...

Miesiąc luty był dla dzieci z „Figielka” bardzo pracowity. Zachęceni ofertą z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie postanowiliśmy stworzyć scenariusz przedstawienia o przygodach koziołka Matołka. W wir pracy twórczej została również „wciągnięta” zaprzyjaźniona z nami pani Sylwia Wielgosz, która zebrała nasze pomysły i nadała im piękną literacką formę. Scenariusz przedstawienia pt. „Francuska przygoda Koziołka Matołka” zyskał uznanie w oczach jury i zostaliśmy zaproszeni do Pacanowa na 6 Festiwal Kultury Dziecięcej.

Dni 14-15czerwca na trwałe wyryły się w naszej pamięci. Wczesnym rankiem „wesoły autobus” wyruszył w podróż do Pacanowa. Po przyjeździe mogliśmy od razu włączyć się do zabaw festiwalowych: liczne konkursy, kolorowe korowody i inne „uciechy” prowadził Koziołek Matołek we własnej osobie.

Wieczorem zmęczeni ale w doskonałych nastrojach zakwaterowaliśmy się w Szkole im. Kornela Makuszyńskiego (dobrze znanego nam patrona), gdzie czekała na nas gorąca kolacja i ognisko w towarzystwie przemiłych , rozśpiewanych harcerzy.
Następnego dnia szybka, poranna toaleta, śniadanie i już jesteśmy na stadionie. Rozpoczęliśmy gorączkowe przygotowania do naszego występu: scenografia, makijaże, kostiumy, garderobiane (p. Ewa, p. Majka, p. Ewa) uwijały się jak w ukropie. Pomimo delikatnej tremy nasi aktorzy zaprezentowali się bardzo korzystnie. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Jury doceniło ich kunszt aktorski, otrzymaliśmy wyróśnienie.
Dalsza część dnia była również pełna wrażeń gdyż organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji: jazda konna, zabawy z klaunem, konkursy plastyczne, gry zręcznościowe itp. Swoja inicjatywą mogli wykazać się łowcy autografów. Gośćmi imprezy byli m. in. Maciej Wojtyszko, Krzysztof Kasa-Kasowski, Przemysław Branny, Ludwik Dorn. Nad wszystkim swoją postawą i tubalnym głosem panował znany aktor Wiktor Zborowski.
Chociaż pora duchów (24:00) już dawno minęła, to wróciliśmy szczęliwi i pełni wrażeń.