15 lat szkoy 20120814 1467958207
więcej zdjęć w galerii...

13 października bladym świtem (o 800), szkoła rozbrzmiewała gwarem, śmiechem i okrzykami radości. świętowaliśmy15-lecie istnienia szkoły. Ku wielkiej radości dzieci lekcji nie było, wszyscy wzięli udział w programie zatytułowanym wiele mówiącym tytułem „Kornelandia”.

Młodsze dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym, starsze miały możliwość sprawdzenia się w zawodach sportowych i „Turnieju wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego”. Scenariusz konkursu opracowały p. Elżbieta Lach-Malinowska i p. Ewa Kozioł. Rywalizacja przebiegała w trzech grupach: klasy IV, V, VI.

Publiczność bardzo żywiołowo i spontanicznie reagowała na kolejne zadawane pytania i odpowiedz swoich koleżanek i kolegów. Przydało się trzymanie kciuków za swoje zespoły. Największą wiedzą o patronie wykazały się klasy IVa, Va, VIc.
Później była uroczysta Msza Św. podczas której modliliśmy się o błogosławieństwo dla uczniów i nauczycieli w dalszej ich pracy.
święto szkoły zakończyła akademia przygotowana przez młodzież klasy VIb pod kierunkiem wychowawcy i chóru szkolnego.</div