24 października 2013 roku miał miejsce niezwykły dla nas dzień  - urodziny szkoły!

20-lecie szkoły
więcej zdjęć w galerii>>>

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości: przedstawiciele władz miasta, siedleckiego Kuratorium Oświaty, dyrektorzy szkół, rodzice, absolwenci oraz przyjaciele ,,Dwunastki".
Jubileusz rozpoczął się mszą św. w kościele św. Teresy. Po powrocie udaliśmy się do sali gimnastycznej. Na początku głos zabrała p. dyrektor Hanna Głuchowska, która przywołała historię szkoły oraz podzieliła się swoimi refleksjami i wspomnieniami. Następnie zebrani mogli podziwiać występy uczniów i absolwentów. Rozpoczął je polonez w wykonaniu najstarszych uczniów naszej szkoły. Na część artystyczną złożyły się tańce zespołu ,,Chodowiacy", szkolnego zespołu cheerleaders ,,Authentic'', a  najmłodsze dzieci pokazały się w teatrzyku pt. ,, Dzieci pana Kornela". Nie zabrakło również wierszy i piosenek, które pięknie wykonali uczniowie i absolwenci. Oni również podzielili się z nami swoimi wspomnieniami. Części artystycznej towarzyszyła prezentacja multimedialna pokazująca najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz osiągnięcia uczniów. Na koniec głos zabrali zaproszeni goście, którzy na ręce p. dyrektor H. Głuchowskiej złożyli serdeczne życzenia, gratulacje, kwiaty i prezenty dla szkoły. Na tym obchody XX - lecia Szkoły Podstawowej nr 12 zakończyły się.
Zdajemy sobie sprawę, że 20 lat istnienia szkoły to krótka chwila w dziejach miasta, ale mamy nadzieję, że przez ten czas zdążyliśmy pozytywnie zapisać się w pamięci  i sercach mieszkańców Siedlec. Wierzymy, że ten jubileuszowy dzień pozostanie na zawsze we wspomnieniach wszystkich, którzy zechcieli wziąć udział w naszej uroczystości.

Anna Lipińska